Firmast

Avaleht > Firmast

Tallinna Kunstkeraamika Tehas
Paljudele kõlab see nimetus üleloomulikuna või üllatusena... Aga jah see on see sama Keraamika tehas, mis juba mitu sajandit on paiknenud Tallinnas Kopli poolsaarel. On vaid veidike nime muutnud ja seda seoses sellega, et nüüd toodame põhiliselt kunstkeraamika tooteid.
Praegune tehase juhtkond koosneb noortest tallinlastest, seega võime jälle uhkusega öelda, et tehas kuulub eestlastele ja meie toodang on „HAND MADE IN ESTONIA“.
Meie tehase suurepärane ajalugu algab Peeter I aegadest ja meie oleme selle üle väga uhked. Palju aastaid tagasi 1718, külastas vene tsaar Peeter I mitmel korral Tallinna. Vaimustudes Tallinna linnast ja seda ümbritsevast loodusest, otsustas ta ehitada linna lähistele lossi. Palee ehitamiseks oli vaja palju ehitusmaterjali ja selle tarvis rajati Kopli poolsaarele tehas, kus hakati valmistama telliskive ja ahjupotte. 1720 aastal andis Kopli tehas toodangut Kadrioru lossi ehitamiseks. Tsaari residentsi valmides jätkas tehas tööd, tootes ehitusmaterjali nii Tallinna linna ehitustegevuse, kui ka vastvalmiva Sankt-Peterburgi linna jaoks. Aastasadu on Tallinnas savi põletatud ja meie tehas asub samas paigas kus omal ajal hoogsasti valmistati ehituskeraamikat.
Veel üks ajalooline fakt. 1980 ndal aastal oli kogu maailma tähelepanu pööratud Tallinnale, kus toimus Moskva Olümpiamängude purjeregatt. Selleks suurepäraseks sündmuseks  valmistati meie tehases Olümpia karu Miška keraamilisi kujusid, mida muide valmistatakse siiani.
Viimastel aegadel on tehast tabanud paljugi – pankrot ja üleminek käest kätte. Kuid nüüd me loodame taastada kunagise hiilguse, sest kunagi oli see väga auväärne tehas, kus töötas üle 900 töötaja.
Meie ülesanne on taastada kunagine kuulsus ja tõestada, et meie täielikult käsitsi valmistatud toodang on samaväärne või isegi parem, kui Euroopa toodang ja maailma parimad brändid. Meie peamine eelis seisneb selles, et kõik tehakse käsitööna modelleerimisest valmistoodanguni. Iga toode sisaldab meie töötajate käte soojust ja tükikest hinge.
Tänu tuhandetele rahulolevatele ostjatele teame, et kõik meie tooted toovad inimestele rõõmu.

Keraamikatoodete valmistamine
Oleme valmis Teid aitama selles mitte väga lihtsas, kuid huvitavas protsessis - kokkupuutes suurepäraste keraamiliste esemetega.  Keraamilised tooted nagu nõud, suveniirid ja interjöörielemendid – see on see, mida me võime Teile pakkuda täna. Meie tooted teevad Teie olme soojaks, mugavaks ja ainulaadseks. Meie keraamika on eurokvaliteediga ning kahtlemata jääb  Teid kauaks rõõmustama. Samuti võime Teile pakkuda erineva keerukusega individuaalseid VIP kingitusi.

Meile pole  miski võimatu!